10 טיפים להשכרת כלים לחגים

בשנים האחרונות, גדל בשיעור משמעותי מספר הישראלים אש גילו את היתרונות של השכרת כלים לחגים. נקודת המוצא היא שצעד זה מקל מאד על ההיערכות לקראת החגים, כמו גם צליחתם – ובמחיר שווה לכל נפש. אלא שזהו שדה משחק חדש, ובו חוקים שלא בהכרח ברורים.

אז אם אתם בדרך להשכרת כלים לחג, אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים בדרך להשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר.

  1. הערכת מספר האורחים – כדי למנוע בזבוז כספים מיותר, ועל מנת למנוע מצב בו חסרים כלים, חלילה, חשוב לדעת בדיוק כמה אורחים אמורים להגיע, ולהתאים את הכלים למספר
  2. בירור לגבי ההובלה – יש חברות המציעות משלוח של הפריטים עד פתח הבית ואיסוף שלהם למחרת, בעוד אחרות מאפשרות משלוח רק בהזמנות גדולות, או אפילו לא מאפשרות כלל. חשוב לברר לגבי סוגיה זו, ולהיערך בהתאם. השכרת כלים לחג
  3. אפשרות האיסוף העצמי – בהמשך לסעיף הקודם, בכל המקרים ניתן לאסוף את הכלים ממחסני החברות המשכירות אותן, ולהחזיר אותם אליהן למחרת. הנקודה החשובה היא שאיסוף עצמי עשוי בהחלט להיות זול יותר מאשר משלוח, כך שיש לתת את הדעת על עלות המשלוח, כמו גם מיקום המחסנים.
  4. בחירת סגנון – לא ניתן לדבר על כלים לחגים כמקשה אחת, שעה שמגוון רחב של צורות, צבעים וסגנונות אפשריים. טרם ההזמנה, רצוי להתרשם מהמבחר שמציעה החברה, כאשר חברות רבות כיום מציעות אתר אינטרנט באמצעותו ניתן לעשות זאת, או אפילו מאפשרות משלוח תמונות ייצוגיות בדואר אלקטרוני.
  5. הגדרת הצרכים – לא תמיד נדרש להשכיר את כל הכלים האפשריים, שעה שבמקרים מסוימים כל שיש בו צורך הוא מספר תוספות חיוניות למאגר של כלי הבית. לפני שמקבלים את ההחלטה, לכן, חשוב לבדוק את המצב בארונות הבית: לא רק מבחינת כמות, אלא גם בהתחשב באיכות הכלים ובמצבם הנוכחי. הגשה בכלים שבורים אינה דבר שהמשפחה הישראלית הממוצעת הייתה מעוניינת בו. 
  6. תיאום מועד האספקה – ארגון חגים אינו משימה פשוטה, שעה שתמיד ייכנסו לתמונה לחצים. אינכם מעוניינים להוסיף לזה חשש שמא הכלים לא יגיעו בזמן. חשוב לתאם עם החברה אספקה מוקדמת ככל האפשר של הכלים – יום קודם לכן – וכן לוודא שיש איש קשר עימו ניתן לדבר.
  7. הזמנה מראש – הביקוש להשכרת כלים לחגים עלה בשנים האחרונות בשיעור משמעותי. המשמעות הישירה של כך היא שאפילו שבועות לפני החג, עלולים לגלות שמאגר הכלים של חברה מסוימת אזל. לכן, מומלץ לפנות לחברה מוקדם ככל האפשר, אפילו חודשים טרם המועד.
  8. השוואת מחירים – תחום השכרת הכלים לחגים הוא תחרותי במיוחד, עם פערים שונים התלויים במדיניות החברה המספקת. לכן, בשלב הבירורים ניתן בהחלט לערוך השוואת מחירים, אפילו בסיסית, בין מספר חברות רלוונטיות.
  9. שאלת הכשרות – בחגי ישראל, מטבע הדברים, צריכה להיות הקפדה על הכשרות. בעת התיאום מול החברה, לכן,  במידה והנושא חשוב לכם, יש  לוודא כי החברה  אכן מקפידה על היבטי הכשרות, כאשר רצוי מאד שיהיה לה משגיח כשרות צמוד.
  10. תהנו – חגים הם תמיד אירוע משמח. לכל אורך התהליך הקפידו לתפוס אותו ככזה, וליהנות ככל האפשר.