פתרונות חימום לחורף 2022

החורף הישראלי מתקרב, ונראה שגם השנה הוא צפוי להמשיך להיות חם בזירת האירועים. אם בעבר אנשים נמנעו מעריכת אירועים בחורף, עקב החשש מגשם ומקור שישבש את התכניות, כיום מדובר באפשרות נפוצה ומשתלמת במיוחד. אירועים נערכים בכל חלקי ישראל בחודשים הקרים, חלק מהם מתקיים אפילו תחת כיפת השמיים.
מה שמאפשר זאת הוא שורה ארוכה של פתרונות חימום, שהופכים כיום למתקדמים וליעילים יותר מאי פעם. אז מהם הפתרונות החמים, תרתי משמע, הצפויים לנו בתחום החימום לאירועים בחורף 2022? הסקירה הבאה תעשה לכם קצת סדר בבלאגן.

פטריות חימום

פטריות חימום הפכו בשנים האחרונות לפתרון מבוקש מאד בזירת האירועים. כשמתבוננים ברשימת היתרונות הארוכה שלהם, לא קשה להבין מדוע. זהו מתקן חימום אותו ממקמים בדרך כלל על עמודים או תולים במתחם האירוע, כשהשם נובע מהצורה של המתקן. הפטרייה מאפשרת עקב צורתה לחמם את האזור בצורה אחידה, וחשוב לא פחות – לחמם שטחים גדולים יחסית (יש פטריות שמסוגלות לחמם עד כ-20 מטרים רבועים). פטריית החימום המתקדמת של הדור הנוכחי מציעה מגוון רחב של אפשרויות ויסות, כשגם מבחינת הבטיחות דומה שאתם יכולים להיות רגועים לחלוטין.
פטריית החימום יכולה להיות מבוססת על תשתיות שונות. בחורף הנוכחי נראה שהפטריות מבוססות הגז – הצורה הבסיסית והראשונה של פטריות החימום – ימשיכו לקבל מקום של כבוד. הגז מציע עלות שימוש נמוכה ביחס לחשמל וגם ניידות גדולה: פטריית חימום מבוססת גז ניתן למקם בכל מקום למעשה, כשלהבדיל מהפטריות מבוססות החשמל אין כאן צורך בגישה לשקעי ולחיבורי חשמל.

 

תנורי חימום

תנורי חימום הם צורת חימום נפוצה לא פחות. גם כאן אפשר להבחין במספר מגמות מעניינות מאד בשנים האחרונות, שצפויות להיות רלוונטיות גם בחורף הנוכחי. סוג נפוץ במיוחד של תנורי חימום הוא אלה הנתלים על גבי עמודים, מה שמאפשר גמישות מלאה במקום ההצבה שלהם. בנוסף לכך תנורים מהסוג הזה אינם תופסים חלק גדול משטח האירוע, מה שעלול להיות יתרון עצום בשטחים קטנים יחסית בהם בוחרים לערוך אירוע. יתרון אחר הוא בטיחותי, כאשר עם התנורים האלה אין חשש שמא ילדים יתקרבו אליהם יותר מדי (סכנה שקיימת במידה מסוימת בתנורים ה"רגילים").

במקרה של תנורי חימום, הרי שבניגוד לפטריות הבחירה המקובלת היא בתנורים המופעלים בצורה חשמלית. למרות שתנורי חימום חשמליים מספקים שטח חימום קטן יחסית – שוב, הם נחשבים לפתרון מיטבי באירועים בעלי שטח מצומצם – הם נחשבים לבחירה מוצלחת על רקע פשטות ההפעלה שלהם והעובדה שהם לא מייבשים את האוויר. בנוסף לכך העלויות הסבירות של תנורי החימום החשמליים, כאשר הם מושכרים לקראת האירוע, מאפשרת ליצור מערך שלם של תנורים המותאם למאפייני ולממדי האירוע. גמישות היא אחת ממילות המפתח כאן.

מזגנים ניידים

הבחירה המקובלת ולרוב גם המומלצת לחימום אירועים היא באמצעות פטריות חימום או תנורים, כפי שהסברנו מעלה. אלא שגם במצב הדברים הזה יכול להיות מקום למזגנים ניידים, שמגיעים במגוון צורות, גדלים והספקים. המזגנים נחשבים לפתרון נוח וזמין, אבל צריך לקחת בחשבון שיעילות השימוש שלהם נמוכה יחסית. כמו כן חשוב למקם את המזגן באופן שלא יביא ללכלוך או להפרעה לאורחים הנמצאים באירוע. המזגנים נחשבים לפחות אסתטיים ולעיתים תופסים יותר שטח מהפתרונות שהוזכרו מעלה.

בכל מקרה אנחנו ממליצים ליצור קשר עם חברה המתמחה בהשכרת ציוד לאירועים. חברות אלה מנוסות בעריכת אירועים בתנאים מורכבים – כולל כמובן בתקופת החורף – ויכולות להעניק ייעוץ והדרכה בדרך ליצירת מערך ההגנה המושלם מכל תרחיש שלילי המזוהה עם החודשים הקרים בלוח השנה הישראלי.