מחסומים לאירועים – סוגי המחסומים והשימושים

למה זקוק אירוע המתקיים באזור פתוח על מנת שיהיה המאורגן ביותר שיש? ובכן, התשובה הפשוטה היא שללא מעט דברים. כאשר מטרת העל היא למנוע כניסת אנשים שאינם רצויים למתחם האירוע, עם זאת, דומה שלא יכול להיות פתרון אחר מאשר להצטייד במחסומים לאירועים. מכאן, נובע בהכרח שצעד מרכזי במלאכת תכנון האירוע הוא פנייה לחברה אשר מספקת פתרונות יעילים בתחום, כאשר לרוב הפתרון שנבחר הוא השכרה של המחסום למשך כל האירוע.

מה שחשוב להדגיש הוא שבעצם הכניסה על מחסומים לאירועים, נכנסים לשדה משחק רחב. זאת על רקע העובדה שיש בנמצא לא מעט סוגים של מחסומים, שיכולים לשמש למטרות שונות. המאמר הנוכחי יעשה לכם קצת סדר בבלאגן.

מחסומי כניסה

מחסומי כניסה, כפי שניתן בוודאי להסיק מסמם, נועדו בעיקר לנתב את כניסתם של האנשים לאזור מסוים. את המחסומים נהוג לחבר למחסומי הלחץ (ראו בהמשך), וזאת במטרה ליצור פתח כניסה שאמנם רחב על מנת שאדם אחד יוכל לעבור דרכו – אך לרוב גם לא יותר מאדם אחר. המטרה בהצבת המחסום הזה היא לאפשר כניסה בטוחה לאזור מסוים, כל אדם בתורו, כמו גם לאפשר למארגני האירוע בקרה על מספר הנכנסים.

מחסומי לחץ

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם המחסומים שאף אירוע המוני לא יכול להיות שלם בלעדיהם – אלו הם מחסומי הלחץ למיניהם. כפי שניתן להסיק משמם, מטרת העל של המחסומים האלה היא לעמוד היטב גם בלחצים האדירים ביותר המופעלים עליהם: חשבו, למשל, על אירוע שבו אלפי אנשים נדחפים ונדחקים לכיוון המחסום.
מבחינה מעשית, יהיו אלה לרוב מחסומים אשר מפרידים בין מתחם פתוח למתחם סטרילי (דוגמת במה בהופעות), אשר מעצם המהות שלהם צריכים להיות עשויים מחומרים חזקים העומדים בלחץ רב.

מחסומי גידור

סוג פופולארי נוסף של מחסומים הוא מחסומי הגידור למיניהם, המהווים למעשה גדר זמנית. מחסומים שכאלה נועדו אף הם לסמל הפרדה בין מתחמים, כמו גם להוות חסם שימנע גישה של אנשים לאזור מסוים. גם את המחסומים מהסוג הזה תוכלו למצוא בהופעות, אם כי לרוב התפקיד שלהם בהן הוא מעט צנוע יותר: לנתב את כניסתם של האנשים למתחם האירוע, למשל. מחסומי גידור יכולים לסמן גם את היעדר הגישה למקומות אשר השהות בהם מסוכנת, דוגמת אתרי בנייה.

מחסומי הסתרה

מחסומי הסתרה (לעיתים מכונים גם "מסכי הסתרה") נועדו לא רק למנוע את הגישה של אנשים למקום ספציפי, אלא גם להביא לכך שהם לא יוכלו לצפות בו כלל וכלל. המטרה, לכן, היא לחסום הן את הגישה של האנשים לאזור מסוים והן את שדה הראייה שלהם אליו. נהוג לבחור בסוג כזה של מחסומים כאשר מעוניינים לשמור על הפרטיות של גורם מסוים (למשל, אמן או אישיות חשובה אחרת), כשגם מבחינה בטיחותית יש לכך מעלות מגוונות: עוברי אורח לא נחשפים לציוד יקר שעשוי להימצא מאחורי המחסום, מה שמקטין את הסבירות לביזה ולמעשי זדון אחרים.